FIBO 2018: Street workout dobývá největší fitness veletrh na světě!

Jaro je tady! Pro mnohé to znamená, že si konečně můžou zacvičit na jednom z mnoha workoutových hřišť, jiným se zase rozbliká kontrolka a ví, že je tady další FIBO!

Pokud ti tento pojem nic neříká, tak se jedná o každoroční několikadenní svátek/veletrh všech nadšenců do zdravého životního stylu. Považuje se dokonce za největší výstavu fitness, wellness a kulturistiky na světě a o jeho oblíbenosti hovoří návštěvnost 150 000 lidí! Jednou za rok se tak v Kolíně nad Rýnem představí více než 1000 vystavovatelů z celého světa, kde představí novinky pro nadcházející roky. Na své si přijdou v termínu 12.-15.4. všichni, ať už jste rekreační nebo profesionální sportovci, fanoušci, trenéři, fyzioterapeuti nebo provozovatelé posiloven, protože celý veletrh se rozhládá v 11 halách! 

 

Poslední roky je součástí FIBO i zóna calistheniky, kterou má na starosti skupina Barheroes a najdete ji v Hall 4.1 - Booth A08. A co vás tento rok bude čekat?

Freestyle battle 1vs1 - 16 mužů a 8 žen se proti sobě utkají o titul "Freestyle Barhero a Barheroine FIBO 2018“.

Weighted battle 1rep max - muži i ženy vyzkouší, kdo zvedne největší váhu na weighted pull ups, weighted dips a weighted pistol squats - výsledek se pak přepočítá poměrově k vlastní váze.

Tyto soutěže se uskuteční 14.4 2018 od 10h dopoledne. Weighted v čase 10-13h a freestyle battle od 13h. Závodu se zůčastní jedni z nejlepší atletů světa jako Michael Schulz, Zod Yaouli a o to lepší zprávou je, že ve weighted kategorii bude soutěžit i čech Pája Nguyen a slovák Andy Katrenčík! Kdo jsou a co kluci od FIBO čekají? Zeptali jsme se a přinášíme ti exkluzivně jejich malé profily:

Pája Nguyen

Českou republiku bude na FIBO reprezentovat Pája, pravým jménem Hoang Anh Nguyen. Tento mladý (17let) brněnský rodák, reprezentující Workout Brno, se věnuje street workoutu poslední 4 roky, z toho se poslední 2 roky zaměřuje na weighted calistheniku. Jeho závodní zkušenosti sice nejsou velké (2x weighted a 2x sets&reps battle), takže na FIBO pojede především sbírat zkušenosti a sám dodává: "Před 4 lety jsem o tom jen snil, nyní se to stává skutečností. Proto si jděte za tím, co chcete a nezapomeňte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se."

Andy Katrenčík

Andy je 26 letý rodák z Trnavy a posilování se věnuje už 11 let, posledních 5 let se zaměřením na weighted calistheniku a liftingu a nyní se také věnuje trénování. Má toho opravdu hodně za sebou a ostatně pokud jsi někdy šel kolem soutěže, která měla nálepku weighted, je jisté, že zde byl i on a umístil se na stupních vítězů! Jeho výkony mluví za vše - dip +150kg, shyb +80kg a pistol squat +32kg a sám k účasti na FIBO dodává: "Chtěl jsem se konečně podívat na soutěže někde dále, než do Česka, a více ze zviditelnit. Věřím tomu, že moje komplexní síla dokáže zaujmout."

 

Atletům držíme palce a po FIBO se můžete těšit na report přímo z místa od Páji Nguyena! Stay with us - WOclub.

Komentáře

Mohlo by vás také zajímat