REPORT: Workout battle Karviná 2. - Freestyle na vlastní kůži

Loni to bylo obří a letos ještě větší. Za mě opět nejlepší battle, ať už co se výkonů i organizace týče. Tým Sštas Workout Karviná nenechal nic na poslední chvíli a celou akci začal plánovat s půl ročním předstihem, což se opravdu vyplatilo. Harmonogram byl na minutu dodržen a po registraci a vážení byl v 10:00 battle zahájen. V rámci registrace dostal každý soutěžící i poukaz na jídlo, bcaa drink, náramek, iontový nápoj, banán a proteinovou tyčinku, což vidím také jako obrovské plus. Na plno soutěžích jsou totiž obchody daleko a zde mysleli dokonce i na náš pitný režim. Jako další obrovské plus vidím novou, přes 2 metry dlouhou freestylovou hrazdu, která všem umožnila předvádět neskutečnou dynamiku, s čímž souvisí i použití žíněnek pod tuto hrazdu, což bylo opravdu na místě. Například soutěžící ze Slovenska David Molitoris vyletěl z hrazdy při veletoči na žíněnku, která ho zachránila přinejmenším od zlomeného vazu. 

Dlouhá freestylová hrazda a záchranná žíněnka
byla perketní kombinace pro dynamické prvky.
V Akci David Molko známý z show Československo má talent.

@Lucie Žemberyová

Po úvodních proslovech, představení moderátora, kterým byl letos Samuel Maděrič a představení poroty, která se skládala z Jana Bujnovského, Lukáše Strouhala, Tani Raw, Romana Klandúcha, Marka Matise a Tomáše Dobeše začala první disciplína – freestyle.

WOclub - české workoutové hřiště

Letos byly mírně pozměněny váhové kategorie a lehká byla do 75 kg. Střední do 85 kg a nejtěžší nad 85 kg. Změnu jsem uvítal pozitivně, protože se soutěžící daleko lépe rozlišili. Přece jenom byl loni obrovský skok, když 70 kg soutěžící soutěžil se 79 kg. Dokonce i nejtěžší váhová kategorie byla složena opravdu jen z heavyweightů a i tak zde byl obrovský nával. Celkem se freestylu zúčastnilo 35 chlapců v lehké váhové kategorii, 17 ve střední, 12 v těžké a také zde bylo 10 dívek, což je snad nejvíc, co jsem kdy na soutěži zažil. Čas pro kvalifikační kolo byl stanoven na 90 sekund a myslím si, že přísti rok bude třeba toto číslo navýšit. 

Ta úroveň, co se na freestyle sjela z Česka, Slovenska, Itálie, Běloruska a Polska byla opravdu neskutečná a myslím si, že kdyby bylo více času, tak by už v kvalifikaci padaly ještě neskutečnější výkony. Z dynamické stránky bych nejvíce vyzdvihnul zmiňovaného Davida Molitorise, který se ihned po pádu vrátil do veletočů a z nich udělal dvojitý backflip na zem. Úžasný zážitek vidět toto naživo! Dechberoucí pro mě také bylo vidět naživo mistryni světa Natalii Modzelewskou při swingu 540 nebo schrimpflipu.

Battle poctila svou návštěvou i Natalie Modzelewska,
mistryně světa ve street workoutu 2K18.

@Lucie Žemberyová

Za statiku jsem byl ohromen maltesy na hrazdě od Filipa Krátkého (o kterém se můžete dozvědět více v sérii našich rozhovorů), který si v nich hoví natolik, že s těma propnutýma rukama i klikuje. Z holek ve finále zazářila Veronika Szabóová, která předvedla úchvatný straddle planche, což doteď nechápu. 

Filp Krátký opět zazářil svými bezchybnými planchi.
@Lucie Žemberyová

Ve všech kategoriích bylo opravdu mnoho soutěžících a one arm front lever, one arm planche, či one arm muscleup zde byl pomalu základ, aby se soutěžící mohl vůbec dostat mezi 6 nejlepších do semifinále v každé váhové kategorii. Na druhou stranu se mi moc líbilo, že toto nebylo pro porotce nějakým povinným kritériem.

Ve finále zazářila Veronika Szabóová,
která si porotu získala mimo jiné i úchvatným straddle planchem.

@Ronnie.cz - Lucie Žemberyová

Hodnotila se zde opravdu estetika, provedení, doba držení statiky, plynulost, návaznost a především chyby. I když někdo nasázel za sebou dvě 360ky, ale potom nechytil schrimp flip tak prostě nemohl být bodován stejně, jako někdo, kdo celou dobu jel bez zaváhání a pádů. Proto mi i celý freestyle přišel férový a oproti ostatním soutěžícím, své umístění nekritizuji. Sám jsem spadl z bradel a celý můj set i podle toho vypadal. Bohužel se zde našli tací, co měli nutkání se o své pocity z rozhodnutí poroty podělit, což mě přišlo opravdu zbytečné. Akci hodnotím totiž na výbornou a těším se na další ročník.

Připravili jsme si pro tebe slevu 5% na workoutové produkty na WOshop.cz! Stačí zadat kód "holinec5" v košíku a sleva se ti hned odečte. Podpoříš tak i samotného Honzu, aby pro tebe mohl psát další super články!

Komentáře

Mohlo by vás také zajímat